Gramblr İle Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleyin!

Her ne kadar Instagram’da telefondan çektiğim fotoğrafları paylaşma taraftarı olsam da arşivinde bulunan fotoğrafları da paylaşmak isteyen arkadaşlara faydalı olacak bir program Gramblr, denedim ve sorunsuz çalışıyor, yazıyı direkt paylaşıyorum.

 

Bilgisayarınızdaki fotoğrafları direkt olarak Instagram hesabınızdan paylaşmak istiyorsanız Gramblr isimli program imdadınıza yetişiyor. Ücretsiz bir masaüstü programı olan Gramblr’ı bilgisayarınıza indirerek fotoğraflarınızı doğrudan Instagram’a yükleyebilirsiniz.

Bazen bilgisayarımızda bulunan fotoğraflar – web sitelerinden bilgisayarlarımıza kaydettiğimiz ya da çeşitli cihazlarımızdan bilgisayara aktardığımız fotoğrafları – Instagram hesabımızda da takipçilerimizle paylaşmak isteyebiliyoruz.

Ancak bunun için biraz meşakkatlı yollardan geçmemiz gerekiyor. Önce bilgisayardan telefonumuza, telefonumuzdan da Instagram’a fotoğrafları yüklemek zorunda kalıyoruz.

harat-net-bilgisayardan-instagram-fotograf-yukleme-gramblr-uygulama1

İşte Gramblr bu çileyi sona erdirmek için geliştirilmiş bir program. Gramblr’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra birkaç basit adımda fotoğraflarınızı Instagram’a aktarabilirsiniz. Ancak Gramblr’ın sadece .jpg uzantılı dosyaları desteklediğini ve 650 x 650 piksellik fotoğraflarda başarılı sonuç alınabildiğini hatırlatalım.

Gramblr’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra Instagram hesabınızı programla eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra programa yüklüyorsunuz, çıkan başlık satırına Instagram’da yayınlanacak başlığı yazıyorsunuz ve bu andan itibaren fotoğrafınız Instagram hesabınıza da yüklenmiş oluyor.

harat-net-bilgisayardan-instagram-fotograf-yukleme-gramblr-uygulama2

Windows (XP,Vista,7,8) ve Mac OSX ile uyumlu olan Gramblr ile ayrıca daha sonra fotoğrafınızı Facebook ve Twitter‘da  paylaşabilir; otomatik oluşturulan direkt, web ve HTML linkini çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz.

Programı denemek ve indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: gokhanmms.com

Bir yanıt yazın